برنامه های اجرا شدهبرنامه های سال 1397

برنامه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ – ارسباران و قلعه بابک

گزارش برنامه یک و نیم روزه ارسباران و قلعه بابک

 

با یاری حق تعالی این برنامه در دو گروه اجرا گردید.

ساعت ۱۴:۳۰ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت، تبریز را به مقصد کلیبر و روستای زیبای آغویه ترک گفتیم. پس از توقفی کوتاه در کلیبر برای تهیه وسایل لازم ، حدود ساعت ۲۰:۰۰ به آغویه رسیده بودیم. اقامتگاه طبیعت برای شب مانی در نظر گرفته شده بود. اقامتگاهی زیبا و تمیز. دو واحد تک خوابه کنار هم، با فضایی ( تراس ) زیبا برای نشستن و نظاره زیبایی های ارسباران. ظرفیت این مجموعه تا ۲۵ نفر برای خواب می باشد که البته در صورت استفاده از تراس ها هم برای خواب ، تا ۴۰ نفر امکان خواب قابل تامین می باشد.

باتوجه به زمانی که تا غروب آفتاب و افطار داشتیم ، گردش در اطراف روستا وارد برنامه گردید. با کوهپیمایی کوتاهی ، خود را به ارتفاعات آغویه رساندیم. طبیعت زیبای ارسباران و روستای آغویه انسان را محسور خود می کند.

پیمان دادخواه زحمت تهیه غذای افطار را بر عهده گرفته بود. تاس کباب فرد اعلی. با صرف افطار در تراس زیبای اقامتگاه ، به درخواست همراهان، قدم زدن در کوچه پس کوچه های روستا برای ساعاتی در نظر گرفته شد.

تعدادی از همراهان با توجه به برنامه صعود به قلعه بابک ( فردا )، خواب را ترجیح دادند. بازی دسته جمعی مافیا برای دوستان بیدار در نظر گرفته شد. ساعاتی به دورهمی و بازی مشغول بودیم. حدود ساعت ۰۱:۰۰ بامداد خاموشی زده شد. دو نفر از دوستانمان که از اردبیل قرار بود به گروه ملحق شوند، به کلیبر رسیده بودند و با هماهنگی با امیر بدر، خود را به اقامتگاه رساندند.

ساعت حدود ۰۷:۰۰ بیدار باش. گروه دوم نیز ساعت ۰۵:۳۰ از تبریز حرکت کرده بودند.

با گروهی از دوستان که از شب هماهنگ شده بودیم ،برای دیدن طلوع خورشید ، خود را به ارتفاعات بالادست آغویه رساندیم. جنگل های ارسباران با بالا آمدن خورشید ، رنگ دیگری به خود می گرفت.

پس از صرف صبحانه، وسایل جمع و از آغویه زیبا خارج شدیم. ساعت ۱۰:۰۰ در محوطه پارکینگ قلعه بابک، دو گروه با هم هماهنگ و حرکت آغاز گردید. با توجه به ماه رمضان، سوپرمارکت محوطه باز نبود و برای مسافران خدماتی ارائه نمی داد.

ساعت ۱۲:۰۰ همه ی همنوردان به دژ بابک رسیدند. ۴۵ دقیقه ای را در قلعه بودیم و با گرفتن عکس یادگاری و استراحت، مسیر جنگلی برای برگشت در نظر گرفته شد. تعدادی از دوستان از مسیر عمومی به پایین برگشتند. با توقف هایی که در مسیر داشتیم ، ساعت ۱۶:۰۰ بود که به کمپ گردشگری قلعه دره سی رسیدیم. امکانات مناسبی در این کمپ گردشگری وجود دارد. نهار در آلاچیق های کمپ صرف گردید و ساعت ۱۷:۳۰ و با اتمام برنامه ، به سمت تبریز بازگشتیم. ساعت ۲۲ به تبریز رسیده بودیم.

خدای منان را اجرای برنامه ای زیبا ، شاکریم.

با تشکر از همه همنوردان عزیز

تور لیدر : امین جباری، کمک لیدر : وحید نقاشی ، عکاس : امیر بدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا